HOOG EN LAAG 15 november 2010 door Wouter Erkens

Dwarsliggers presenteren nieuw Prinsenpaar

maandag 15 november 2010 00:01
OOSTERBEEK - Afgelopen week kwam de 11e van de 11e weer voorbij in de agenda. Voor carnavallisten een datum die het bloed sneller doet stromen. Afgelopen zaterdag begon ook het seizoen voor de Dwarsliggers uit Oosterbeek. Traditiegetrouw wordt er afscheid genomen van het Prinsenpaar dat afgelopen seizoen de scepter zwaaide en belangrijker nog wordt de nieuwe regenten voorgestel.

Het was aangenaam druk in zalencentrum Lebret en de sfeer zat er al vroeg. Eerst was het tijd voor wat officiële plichtplegingen. Jeroen Poot en Gerwin van Maanen werden voorgesteld als nieuwe aspirant-Vorsten. Zij zullen samen met Grootvorst Eus het carnavalsseizoen aan elkaar praten. Waar het tweetal nog aspiranten zijn, hebben drie nieuwe Raad van Elf leden die titel niet meer nodig. Erwin van der Horst, Tom Lehmann en Henk Stunnenberg hebben zich afgelopen seizoen bewezen en werden als officieel raadslid geïnstalleerd.

Elk jaar wordt er de Zilveren Dwarsligger uitgereikt. Een onderscheiding voor iemand die zich hard heeft ingezet voor de gemeente. Lucas Vos werd geroemd om zijn inzet voor het behoud en enthousiasme voor de natuur, waar hij zich dag en nacht sterk voor maakt.

Verenigingsonderscheiding
Niet veel later zat de regeerperiode voor Prins Pieter de Eerste en zijn Hofdame Wendy erop. Het paar werd ontmanteld en door ridder Richard uitgezwaaid met een terugblik op afgelopen jaar. Voor het nieuwe Prinsenpaar daadwerkelijk werd bekend gemaakt, kregen de vrijwilligers van scouting Sint Bernulphus en OPV Schoonoord de verenigingsonderscheiding omgehangen.

Daarna was het eindelijk zover. De Dwarsliggserstrein kwam binnen rijden met daarin de nieuwe prins. Theo Uffin – praeses van de Senaat – kondigde de nieuwe aanwinst voor de vereniging aan. Herry Kelderman afkomstig uit Wolfheze zal komend seizoen de staf zwaaien over Proosterbeek. Uiteraard zal hij dit niet alleen doen; zijn vrouw Carolien werd voorgesteld als zijn Prinses.